Własna broń palna

W Polsce dostęp do broni palnej dla „cywili” reguluje „Ustawa o broni i amunicji„. Poza przypadkami określonymi w ustawie nabywanie, posiadanie oraz zbywanie broni i amunicji jest zabronione.

Broń palna oraz pneumatyczna są nieodzownymi elementami sportu strzeleckiego. W ramach zajęć (szkolenia, treningi, rekreacja) oferujemy możliwość skorzystania z broni klubowej. Jeśli jednak chciałbyś lepiej poznać i przystosować broń do swoich indywidualnych cech i upodobań, to warto uzyskać odpowiednie uprawnienia pozwalające na posiadanie broni (zarówno pistoletów, karabinów, strzelb w wersjach palnych i pneumatycznych, broni czarnoprochowej wytworzonej po 1986r., kusz, broni białej itd.).

WKSS wspiera Członków Klubu na każdym z etapów uzyskania pozwolenia na broń. Pierwszym krokiem jest oczywiście wstąpienie do klubu strzelectwa sportowego – dołącz do nas. Jesteśmy właśnie takim klubem zrzeszonym w PZSS, uczestniczącym we współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach: pistolet, karabin, strzelba gładkolufowa. W czasie minimum 3 miesięcznego stażu będziesz musiał nabyć odpowiednią wiedzę, nauczyć się bezpiecznego posługiwania bronią, oraz będziesz miał możliwość uczestniczenia w kursie przygotowującym do Egzaminu na patent strzelecki. Jego posiadanie uprawnia do wystąpienia o nadanie licencji zawodniczej PZSS. Licencja sportowa jest jedną z ważnych przyczyn do ubiegania się o pozwolenie na broń. To tylko kilka elementów, które potrzebujesz skompletować. Nie martw się – doradzamy i pomagamy naszym Klubowiczom zorientować się „co? gdzie? i jak?”. Jeśli spełnisz dodatkowe warunki wymagane prawnie to już niedługo będziesz mógł doskonalić swoje umiejętności również poprzez pracę z własną bronią, którą będziesz mógł nabyć – na przykład w naszym zaprzyjaźnionym sklepie Omega Military.

Treningi, szkolenia, zawody – to elementy sportu, które realizujemy i wspieramy siebie nawzajem w dążeniu do osiągania coraz lepszych wyników. Nasz Klub, to przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy o swojej pasji mogą opowiadać godzinami (uwaga! ostrzegamy! 😉 ).